Diēta pēc asinsgrupām - ēdienkartes un ieteikumi

dārzeņi svara zaudēšanai uz diētas pēc asinsgrupas

Viena no nedaudzajām diētām, ko oficiāli atzinusi zinātne, ir asinsgrupu diēta. Šī diēta ir kļuvusi plaši izplatīta veselīga dzīvesveida piekritēju, kā arī pareiza uztura piekritēju vidū. Asinsgrupas diēta ir neaizstājama tiem, kuri pastāvīgi kontrolē savu svaru.

No kurienes radās asinsgrupas uztura jēdziens?

Tūkstošiem gadu pirms mūsdienu cilvēka parādīšanās seno cilvēku vēnās plūda viena vienīga asinis. Tie bija drosmīgi mednieki, kuri staigāja ar nūjām un šķēpiem pa mamutiem un nepadevās zobenzobu plēsējiem. Viņi ēda galvenokārt gaļu. Bezbailīgo un spēcīgu pirmo mednieku karstās asinis ir pazīstamās pirmās grupas asinis.

augļi un dārzeņi diētai pēc asinsgrupas foto 1

Laika gaitā cilvēki sāka nodarboties ar lauksaimniecību, iemācījās audzēt dārzeņus un graudaugus. Uzturs kļuva daudzveidīgāks, pateicoties jauniem pārtikas produktiem, un mūsu vecvectečiem sāka nākt pasaulē bērni, kuru asinis būtiski atšķīrās no seno mednieku asinīm. Tā radās otrā asinsgrupa – sēdoši miermīlīgi zemnieki.

Un nedaudz vēlāk cilvēki iemācījās audzēt mājlopus, un uz viņu galda parādījās piens un produkti no tā. Dzīvniekiem bija vajadzīgas jaunas un jaunas ganības, un cilvēki sāka apmesties uz dzīvi kontinentos. Pārtikas inovācijas un dzīvesveida izmaiņas laika gaitā izraisīja to, ka nomadu lopkopji dzemdēja bērnus ar to, ko mūsdienās sauc par trešo asinsgrupu.

"Jaunākās" asinis ir ceturtās grupas asinis. To sauc arī par civilizēta cilvēka asinīm, un tas parādījās otrās un trešās grupas asiņu sajaukšanas rezultātā. Iespējams, ceturtās asinsgrupas rašanos var uzskatīt par sava veida migrāciju beigu simbolu un mūsdienu cilvēces sākuma punktu.

Kādi ir asinsgrupas diētas principi?

Asinsgrupu diēta ir balstīta uz ļoti vienkāršu principu: ēdiet to, ar ko senie senči bija apmierināti laikā, kad parādījās jūsu asinsgrupa, un viss būs ažūrā.

Medicīnas pētījumi liecina, ka asinsgrupu diēta palīdz "uzmundrināt" imūnsistēmu, labi ietekmē vielmaiņu un stimulē gremošanas sistēmu. Tie, kas izvēlējās šo uztura koncepciju, galu galā atzīmēja, ka dzīve kļuva daudz jautrāka, pateicoties uzlabotai pašsajūtai, paaugstinātam sniegumam un pozitīvam emocionālam noskaņojumam.

Paši asinsgrupas diētas piekritēji saka tā: enerģijas ir vairāk nekā pietiekami, laiks gāzt kalnus! Un viņi pilnīgi pareizi saka. Sakarā ar to, ka asinsgrupas diēta neprasa upurus pārtikas atteikuma veidā vai jebkādus ierobežojumus attiecībā uz apēsto daudzumu dienā, to ir viegli uzturēt. Un tas patiešām nozīmē, ka gan veselības stāvoklis, gan garastāvoklis vienmēr ir vislabākajā līmenī.

Starp citu, un kas ir svarīgi, nav jātērē laiks bezgalīgai kaloriju skaitīšanai. Acīmredzot tāpēc asinsgrupu diēta tiek pozicionēta kā vienkāršākā diēta svara zaudēšanai.

Kāpēc asinsgrupu diēta ir efektīva?

ēdiens uz dakšiņas asinsgrupas diētai

Kas nodrošina asinsgrupas diētas efektivitāti, liekot notievēt par 5, 10, 15 kilogramiem?

Vissvarīgākais asinsgrupas diētā ir saskaņot diētu ar konkrētā cilvēka organisma individuālajām "vajadzībām". Sabalansēts uzturs liek visām ķermeņa sistēmām strādāt harmoniski un pilnā sparā, veicina vielmaiņas normalizēšanos un pilnīgu pašattīrīšanos.

Diētas laikā pēc asinsgrupām organisms "apgūst" pastāvīgu pašregulāciju, kā rezultātā "uzstāda" un "kontrolē" optimālo ķermeņa svaru, "iesāk" ideālo "grafiku". ekskrēcijas orgāni un "uztur" visus fizioloģiskos procesus atbilstošā līmenī . . .

Vēl viens faktors, kas veicina diētu ar augstu asinsgrupu, ir stresa trūkums, kas saistīts ar uztura ierobežojumiem.

Kā cilvēki ēd atbilstoši savai asins grupai?

Izvēloties sev diētu pēc asinsgrupas, jāņem vērā, ka šī uztura koncepcija neparedz ātru svara zudumu. Tas vairāk piemērots tiem cilvēkiem, kuri priekšplānā izvirza veselīgu dzīvesveidu un rūpējas par sevi nevis ik pa laikam, bet pastāvīgi. Tātad viņi iegūst visstabilāko rezultātu cīņā ar lieko svaru, ja tāds ir. Ja par pāreju uz veselīgu dzīvesveidu esi domājis jau sen, tad vari sākt, vienkārši pārejot uz diētu atbilstoši asinsgrupai.

Pārtika cilvēkiem ar pirmo asins grupu

Agrāko gaļu ēdāju mednieku karstās asinis – I grupa (0) – liecina par pastāvīgu olbaltumvielām bagātu pārtikas produktu klātbūtni jūsu ēdienkartē. Tas nozīmē, ka uz jūsu galda regulāri jāparādās sarkanai gaļai, jūras zivīm un dažādām jūras veltēm.

dārzeņi diētai pēc asinsgrupas foto 1

Noteikti sekojiet, lai no uztura neizkristu dārzeņi, pilngraudu rupjmaize, saldie augļi. Putras, kas pagatavotas no kviešiem, auzu pārslām, "medību" asiņu īpašniekiem jālieto ierobežotā daudzumā.

Ja tavs mērķis ir pēc iespējas vairāk notievēt, tad ēd vairāk liellopa gaļu, brokoļus, zivis un spinātus, dzer zāļu tējas. Tajā pašā laikā no "atļauto" produktu saraksta izsvītrojiet baltos kāpostus, kartupeļus, cukuru, visu veidu marinādes, mandarīnu apelsīnus un saldējumu.

Patīkams bonuss ir tas, ka pirmās asins grupas īpašniekiem diēta ļauj ik pa laikam lietot sauso sarkano un baltvīnu. Varbūt pēc tam nebūs tik skumji, uzzinot, ka būs jāatsakās no kafijas, kā arī no stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem.

Uzturs cilvēkiem ar otro asins grupu

Miermīlīgo zemnieku asinis - II (A) grupa - prasīs gaļas produktu atteikumu. Par labu otrās asinsgrupas īpašnieki izvēlētos sev veģetārismu. Šajā gadījumā diētas pamatā ir dažādi dārzeņi, augļi un graudaugi. Nu, tā kā organisms joprojām nevar iztikt bez olbaltumvielām, olas, putnu gaļa, rūgušpiens un sieri to "piegādās" ķermenim. Jūs varat ēst liesas zivis. Ieteicamie dzērieni ir zaļā tēja un kafija. Un jā, sarkanvīns ir pieejams arī saprātīgās devās.

Ar mērķi zaudēt liekos kilogramus, izslēdziet no savas ēdienkartes pienu, mājputnu gaļu un graudaugus. Tāpat nāksies iztikt bez cukura, pipariem un saldējuma. Taču jūs varat brīvi ēst jebkurus dārzeņus jebkurā daudzumā, soju, ananāsus un visus salātus garšot ar augu eļļu. Ticiet vai nē, tieši šie pārtikas produkti darbojas kā efektīvi tauku dedzinātāji cilvēkiem ar otru asins grupu.

Pārtika cilvēkiem ar trešo asins grupu

dārzeņi diētai pēc asinsgrupas foto 2

Nepretenciozo nomadu ganu asinis - III (B) grupa - liecina par spēju pielāgoties jebkuriem izdzīvošanas apstākļiem. Un diktē savas uztura prasības. Un šīs prasības, iespējams, ir visliberālākās no visām, kas izvirzītas citu asins grupu īpašnieku uzturam.

Trešās asinsgrupas nēsātāji var ēst gandrīz visu! Un gaļa, un zivis, un dažādi piena produkti, un graudaugi, dārzeņi. Izņēmumi, piemēram, vistas, cūkgaļas un jūras velšu aizliegums, ir sīkumi salīdzinājumā ar garo "atļauto" pārtikas produktu sarakstu.

Tiesa, ja svara zaudēšanas nolūkos sākāt ievērot diētu atbilstoši asinsgrupai, tad "aizliegto" saraksts tiks papildināts ar kukurūzu, tomātiem, ķirbi, zemesriekstiem, griķiem un kviešu putru.

Sasniegtais rezultāts palīdzēs saglabāt vīnogas, zāļu tējas, kāpostu sulu

Pārtika cilvēkiem ar ceturto asins grupu

"Jaunākā" asinis - IV grupa (AB) - orientē savu īpašnieku uz mērenu jauktu uzturu. Ir jēra gaļa, truša gaļa un zivis. Uzturā jābūt piena produktiem, sieriem, riekstiem. Noderēs graudaugu putra, dārzeņi un augļi. Nav ieteicams lietot griķus, kukurūzu, papriku.

Ceturtās asinsgrupas nēsātāji var zaudēt liekos kilogramus, atsakoties no bekona, kviešiem un sarkanās gaļas. Ananāsi un jūraszāles kļūs par sabiedrotajiem cīņā ar lieko svaru. Ieteicamie dzērieni - mežrozīšu, vilkābeļu kompoti, zaļā tēja, kafija. Dažreiz jūs varat atļauties alu vai vīnu.

Kas vēl jums jāzina par asinsgrupu diētu?

augļi un dārzeņi diētai pēc asinsgrupas foto 2

Izvēloties sev diētu pēc asins grupas, jums skaidri jāsaprot: jebkura diēta ir tikai nosacīta shēma, kas jāpielāgo ķermeņa īpašībām un individuālajām vajadzībām.

Tā, piemēram, ja ar otro asinsgrupu, kas nosaka veģetārismu, jūs lieliski "tiekat galā" ar gaļu, un ar pirmo steiku ar asinīm vietā dodat priekšroku cukini un burkāniem, tad uz veselību!

Pieejiet savam uzturam radoši, ievērojot tikai vienu nemainīgu likumu: it visā ir jābūt mērenībai un konsekvencei.